Baza do liquidu

Papierosy elektroniczne w ostatnich latach podbiły serca wielu konsumentów. W porównaniu do tradycyjnych są bardzo wygodne w użyciu. Zajmują niewiele miejsca i często znacznie ładniej pachną. Podstawowym elementem oprócz samego urządzenia niezbędnym w przypadku e-papierosów jest baza do liquidu. W zależności od preferencji różnić się ona może zawartością lub brakiem nikotyny, aromatem, smakiem oraz ogólnym składem lub ewentualnie innymi dodatkami.

 

Czytaj więcej

Liquid a zwykły papieros

W porównaniu do zwykłych papierosów baza jest bardziej skomplikowana pod względem zawartości, ale niesie za sobą także znacznie więcej zmysłowych doznań. Jednocześnie e-papierosy mogą być znakomitym zamiennikiem tych tradycyjnych. Wiele osób decyduje się na nie właśnie przez znacznie szersze walory zapachowe i smakowe. W e-papierosach baza zostaje jedynie podgrzana, nie pali się, więc nie powoduje dymu, którego zapach osadza się na dłoniach, włosach i skórze. Ta mnogość zalet sprawia, że palacze chętnie próbują e-papierosów, a później zamieniają swoje zwykłe papierosy na te elektroniczne.

Z czego składa się baza do robienia liquidów?

Gotowa baza lub taka do samodzielnego komponowania liquidów do e-papierosów powinna składać się z glikolu, gliceryny, aromatów oraz ewentualnie innych dodatków. Oprócz tego w wielu bazach znajduje się także nikotyna o różnym stężeniu. W zależności od tego, ile glikolu lub gliceryny znajdzie się w bazie, będzie ona bardziej lub mniej gęsta. Gliceryna sprawia, że płyn jest gęstszy, a tym samym chmura z e-papierosa bardziej skoncentrowana. Natomiast glikol powoduje rozrzedzenie substancji i podkreślenie walorów smakowych. Aby uzyskać charakterystyczny dymek przy jednoczesnym zachowaniu wyjątkowego aromatu, trzeba umiejętnie umieć łączyć te substancje.

Jaka baza do liquidu będzie najlepsza?

Ciężko udzielić jednoznacznej odpowiedzi na to pytanie. Najlepiej dopasować ją do używanego e-papierosa. Jeśli chodzi o liquid baza powinna przede wszystkim odpowiadać indywidualnym preferencjom. Ważna jest również zawartość nikotyny. Co ciekawe, baza tytoniowa nie musi wcale zawierać nikotyny, może być nią jedynie aromatyzowana, dzięki czemu odczucia są bardzo zbliżone do tego, jak to wygląda w przypadku palenia zwyczajnych papierosów.

Doznania zmysłowe

Bardzo ważny jest wybór aromatu i smaku. Części osób spodobają się takie, które bardzo przypominają tradycyjne papierosy, inni chętniej sięgną po smaki i aromaty przypominające te zawarte w owocach lub popularnych deserach. Wszystko zależy od preferencji oraz posiadanego modelu e-papierosa. Warto wiedzieć, że bazę zawsze można zmienić, najlepiej więc przetestować kilka aromatów, żeby wyrobić sobie na ten temat własną opinię.

Baza nikotynowa — różne rodzaje

Bazy z nikotyną mogą różnić się od siebie tak samo, jak bazy bez nikotyny. Mogą być w różny sposób skomponowane, posiadać odmienne smaki i aromaty. Oprócz tego znaczenie ma także zawartość nikotyny. Optymalna baza nikotynowa jest skomponowana w taki sposób, że żaden z jej elementów nie wybija się znacznie ponad pozostałe. Producenci baz nikotynowych dobrze wiedzą, w jaki sposób właściwie dobrać skład, aby był on jak najbardziej atrakcyjny dla klientów. W VAPEHOUSE.PL znajdziesz różnego rodzaju bazy z nikotyną.

Czym jest baza beznikotynowa?

Baza do liquidu bez nikotyny to wybór dla osób, które nie chcą, aby w ich e-papierosach znajdowała się nikotyna. Brak tej substancji nie wpływa negatywnie na smak i aromat, ale różni się on nieco od baz nikotynowych. Jej zaletą jest to, że nie zawiera substancji uzależniającej. Wielu zwolenników e-papierosów sięga po nie przede wszystkim dla przyjemności, wynikającej z pewnego rodzaju inhalacji.

Dla rzucających palenie

Po bazę bez nikotyny można sięgać również wtedy, gdy chce się odstawić tę substancję. Warto stopniowo zmniejszać ilość nikotyny w liquidzie, od większych stężeń przez mniejsze, aż do całkowitego jej wyeliminowania. Dzięki bazie beznikotynowej nie trzeba rezygnować z przyjemności, którą daje palenie papierosów, a przy tym nie dostarczać organizmowi substancji szkodliwej dla zdrowia. W naszym sklepie internetowym oprócz baz zawierających nikotynę, oferujemy również szeroką gamę baz do liquidów bez nikotyny, które pozwalają na bezpieczne wapowanie. Wszystkich miłośników palenia oraz waperów poszukujących baz do liquidów zachęcamy do zapoznania się z ofertą dostępną na VAPEHOUDE.PL. Gdyby pojawiły się jakieś wątpliwości lub pytania dotyczące naszego asortymentu, zapraszamy do bezpośredniego kontaktu z naszym sklepem.

 

Nie znaleziono produktów spełniających podane kryteria.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl